Rejestracja
Dodaj ogłoszenie

Sprzedam sadzonki pigwy

Wyślij wiadomość: zostanie ona dostarczona pod adres e-mail ogłoszeniodawcy.

Podaj nazwę tej strony internetowej
Odpowiedź na powyższe pytanie:

9,00PLN

Do negocjacji zaproponuj cenę!

Województwo: śląskie
Autor: Michał Wyroba
Powiat:pszczyński
Miasto:Miedźna
Kod pocztowy:43-227
Ulica:Wiejska 104
Telefon:511 028 263
Dodano:2014.07.22
Ważne do:2017.11.06
Nr. ogłoszenia:47
Odwiedzin:959

Szczegóły ogłoszenia:

Pigwowiec japoński jest bardzo ceniony przez ogrodników, niski i bardzo długo kwitnący krzew. Roślinę można sadzić w małych ogrodach, idealny na skalniaki czy kamienne skarpy. Pigwowiec możemy sadzić w formie niskiego żywopłotu lup w pojemnikach.

Prezentowane sadzonki to odmiana pochodząca z Japonii. Do Europy sprowadzony po raz pierwszy w 1874 roku. Sadzonki pigwowca japońskiego dorastają do 1 metra wysokości i szerokości. Uprawa rośliny jest bardzo prosta - krzewy są bardzo tolerancyjne co do gleby i wilgotności. Choć preferuje wilgotniejsze i przepuszczalne gleby bez problemu można hodować pigwę z powodzeniem na suchej, .

Krzew dobrze owocuje na kwaśnej glebie, na glebach alkalicznych liście często noszą oznaki chlorozy. Jest odporny na mróz i suszę. Pigwowiec japoński dobrze rośnie w warunkach miejskich. Owoce pigwowca są jadalne, miło aromatyczne bardziej dekoracyjne.

Dla osób, które poznały smak przetworów z pigwy walory ozdobne nie są już tak ważne jak pozyskane owoce. Z pigwy można zrobić wyborne nalewki, konfitury oraz soki.

Przepisy na nalewkę z pigwy:


Zachęcamy Państwa do kontaktu i sadzenia w swoich ogrodach Pigwy. Oferowane prze nas sadzonki z pewnością dostarczą Państwu wysokiej jakości rośli. Sadzonki pochodzą z małej wyspecjalizowanej hodowli, która z każdym rokiem jest rozwija.

Wysyłka:

Rośliny są odpowiednio przygotowane do transportu tak by minimalizować ryzyko uszkodzenia. Rośliny wysyłane są w ciągu trzech dni od wpłaty istniej możliwość wysyłki kurierskiej:

  • Kurier FedEx - 18,50zł
  • Kurier Siódemka -15zł


Numer rachunku:

AliorBank: 45 1140 2004 0000 3002 7491 3364

Zachęcamy do kontaktu.

Reklama
Zareklamuj się