Rejestracja
Dodaj ogłoszenie
Co można zrobić z czarnych porzeczek?

Cena czarnej porzeczki w tym roku jest naprawdę niska. Na straganach 1 kg dorodnej i dojrzałej porzeczki to wydatek około 4zł. No a jeśli poszukamy plantatora to możemy kupić za 40 groszy kilogram. Tutaj moje sprostowanie: plantator sprzeda nam porzeczkę ale zbieraną kombajnem więc owoce będą miały szypułki :-(

Tyle o cenie i wielkości plonów w tym roku już napisano, że pozwolę sobie na szybkie przejście do tematu: Co można zrobić z czarnych porzeczek?

Czarna porzeczka jest źródłem wielu witamin, enzymów ale to co moim zdaniem najistotniejsze to smak! Nieważne czy wykorzystacie owoce na produkcie wina, kompotów, dżemów czy nalewek smak będzie zawsze ten sam: charakterystyczny i doskonały. Czarna porzeczka jest na tyle prostym owocem, że każdy poradzi sobie. Dziś przygotowałem dla Was kilka przepisów, z których możecie wybrać jeśli macie wątpliwości do tego co można zrobić z porzeczek.

Kompoty

Rewelacyjny!! Naprawdę super smak kompotu - lekko kwaśny, słodki i ten charakterystyczny dla czarnej porzeczki aromat. Najprościej umyte owoce zalewy wodą z cukrem w 1l słoikach zakręcamy i pasteryzujemy.

polecane przepisy:

Nalewki

Czarną porzeczkę możemy wykorzystać również na nalewki. Osoby, które maiły przyjemność próbować nalewkę nie muszę dłużej przekonywać natomiast początkujących pozwolę sobie zachęcić tym, że nalewka z czarnej porzeczki wychodzi zawsze! Owoce zlewasz spirytusem (zalecam jednak bimber 70%) odstawiasz na 3-4 tygodnie, po czym zlewasz nalew dosładzasz i nalewka leżakuje 3-4 miesiące. Nalewkę można przygotować wytrawną (coś na wzór wódki porzeczkowej) lub słodko (polecam dosłodzić miodem lipowym).

polecam przepisy:

Reklama
Zareklamuj się